Zajištění vůně

V mnoha interiérech je buď nevábný zápach, nebo nepříjemná chemická vůně vzniklá použitím různých osvěžovačů. Obojí je špatné. Pokud chcete, aby to ve vašem voze nebylo nepříjemně cítit, použijte jedlou sodu a přidejte trochu esenciálního oleje. Tuto směs dejte do lahve a ve víčku udělejte několik děr. Pevně umístěte do vozu a o nic se nestarejte. Druhý den budete překvapeni, jak auto voní.

Lesknoucí-se disky

Máte hliníková kola, ale jejich krása a lesk není tak ideální, jak jste si přáli? Je metoda, jak je opět oživit. Stačí jenom trochu octa, trochu jedlé sody, pár kapek citronu a saponátu. Vytvořte směs mezi pastou a kaší, kterou opatrně naneste na hliníkové disky. Zde nechte pár minut působit, měkkou houbičkou začněte kola čistit a potom opláchněte. Opět se budou lesknout tak, jako tomu bylo v době jejich koupě.

vehicle steering wheels

Oživení světlometů

Ty mají tendenci postupem času žloutnout, což se negativně podepisuje i na tom, že nesvítí jak mají a zároveň nebudí nejlepší dojem. Jestliže je potřebujete oživit, tak vám stačí zajít do drogerie a zde si koupit zubní pastu, která obsahuje složky na bělení zubů. Pastu následně naneste na světla a pomocí houbičky krouživými pohyby aplikujte. Následně použijte suchý hadřík a pastu odstraňte a světlomet ještě rozleštěte. Bude jako nový.

Vyhlazení škrábanců

Jsou na vaší karoserii? Je to běžné, jelikož vlivem odlétajících kamenů a dalších nečistot se prostě objeví. Tomu se nevyhnete. Pokud je chcete odstranit, stačí zamířit do své dílny pro sprej označený jako WD-40. Jeho obsah nanesete na poškrábaná místa a následně suchým a měkkým hadříkem jenom leštíte. A výsledek? Bude takový, jako chcete. Auto bude rázem jako zázrakem bez škrábanců.

Eliminace problému s mlžením skel

Hlavně v zimě je to velký problém. Jak na něho vyzrát? Snadno. Stačí vytvořit směs, která bude založena na kombinaci glycerinu a také čistého lihu. Tu naneste na čistá a vyleštěná okna. Utěrkou z mikrovlákna vše ještě jednou rozleštěte a máte hotovo. V zimě, i při velké vlhkosti bude mlžení takových oken minimální. A kde tyto produkty koupíte? Stačí zamířit do drogerie!

zdroj:prosvet.cz
Pokračovat ve čtení