Auto je v první řadě praktický dopravní prostředek, díky kterému se můžeme snadno a také jednoduše dostat z bodu A do bodu B. Zároveň se ale jedná doslova o citovou záležitost nejednoho muže, stejně jako nezbytného pomocníka celé rodiny. I proto by mělo být základem to, že se o auto budete dobře starat. Jak toho docílit? Stačí se podívat na našich 10 rad, které jakmile začnete dodržovat, budete moci říci, že vaše auto je stále dokonalé!

Eliminace skvrn

Každý to známe, zastavíme v drivu, protože nestíháme, snažíme se co nejbezpečněji najíst.. Jenže ne vždy se daří a co pak? Nemusíte zoufat a ani se nemusíte obávat toho, že vám pomůže jenom služba ručního čištění interiérů. Velmi dobrou pomoc nabídne i kombinace octu a jedlé sody, ke které přidáte klasický saponát na nádobí a trochu citronové šťávy. To, co vznikne, nalijte do rozprašovače a jednoduše aplikujte na sedačky. Nadmíru znečištěná místa čistěte krouživými pohyby za pomoci hadříku.. Sedadla budou jako nová.

Oživení kůže

Máte luxusnější interiér, kde nechybí použitá přírodní kůže? O tu je třeba náležitě pečovat, jinak se mohou objevit negativa související s jejím vzhledem. Ani tady nemusíte investovat vysoké peníze do profi služeb, nebo různých přípravků. Plně postačí kvalitní olivový olej a suchý jemný hadřík. Všechna sedadla řádně ošetřete a nechte působit přes noc. A mastnota?. Té se nebojte.

Odstranění chlupů

Máte pejska, kterého ve svém voze často převážíte? Pokud ano, jistě víte, že ať se o něho staráte sebelépe, srst zkrátka pouštět bude. A ta bude zůstávat i na sedačkách vašeho vozu. Co však dělat v případě, že vysavač nepomůže? Potom doporučíme gumové rukavice, které předtím namočíte do vody. S nimi po sedadlech přejíždějte a chlupy se na ně rychle nalepí. Jednoduché a přitom velmi efektivní!

Zlepšení funkce stěračů

Pokud stěrače nestírají tak, jak by stírat měly, je to celkem velký problém, který může způsobit i dopravní nehodu. Pokud nechcete kupovat nové gumičky, nebo dokonce celé nové stěrače, tak dejte na rady zkušených automechaniků. Ty jsou založeny na využité denaturovaného lihu. Ten jednoduše naneste na suchý hadřík a tím gumičky stěračů otřete. Bude to vypadat jako zázrak, jelikož stěrače začnou stírat stejně, jako když by byly zcela nové.

Vyčištění oken

Mohou to být různé mušky, může to být pyl, stejně jako stopy od asfaltu a další nečistoty. Toto všechno jsou problémy, které se objeví na každém skle u auta. Jak zajistit, aby okna a čelní sklo bylo bez nečistot a také bez šmouh? Jednoduše. Stačí místo předražených čističů použít obyčejný ocet. Ten se nanese rozprašovačem na okno a poté se jednoduše setře. Nic jiného není třeba. Pokračovat ve čtení