Víte, jak nejlépe vyndat klíštěte? TOTO je jediný správný způsob!Jsou tak maličké a dokáží nadělat tolik zdravotních problémů! Klíšťata jsou přenašečem vážných virových onemocnění, přičemž jsou postrachem milovníky přírody. Na celém území Česka se objevují přibližně od dubna do října. Naštěstí ne všechny jsou nosiči viru, ale rozhodně netřeba riskovat a černého “krasavce” je nutné vyndat co nejdříve. Dlouhá léta byl mezi lidmi preferovaný známý trik, který měl bezpečně a účinně vybrat z těla celého klíštěte. Šlo o vytáčení parazita po směru či proti směru hodinových ručiček.

Na tento ověřený způsob byste však měli zapomenout, protože nemusí dojít i k vyjmutí hlavičky. Odborníci z Úřadu veřejného zdravotnictví SR na oficiální stránce doporučují, že přisáté klíště je nejjednodušší vyndat pinzetou co nejblíže kůži.


Pokračujte ve čtení na další stránceShare on facebook
Sdílet na Facebooku


Další zajímavé články

VIDEONÁVOD: Háčkovaná klíčenka

Velice povedený a jednoduchý návod, podle kterého si můžete uháčkovat roztomilou klíčenku a věnovat ji například jako dárek. Pokud se Vám líbí, pak není nic

NÁVOD: Zvědavé myšky

Dnes si ukážeme jak uháčkovat hezké myšičky, které můžete buď darovat jako hračku pro své děti nebo  mazlíčky, ale zároveň se dají využít jako dekorace.


Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.