Teplo

   Hned první a velmi citelná výhoda přišla s první zimou. Při vytápění bylo od samotného počátku poznat, že tepelně-izolační vlastnosti doopravdy fungují. Osobně jsem počítal s jistým pozitivním rozdílem, avšak ani zdaleka ne tak citelným.

Bezpečnost

Vzhledem k tomu, že před každým odjezdem na dovolenou se pojistím i „proti tsunami“ mne zajímalo, jak velkou důvěru mohu k domu chovat. Jak jsem již zmiňoval, používaný materiál je velmi  kvalitní, avšak věřím, že může záležet i kvalitě dodavatele stavby. Napadlo mne také, že dřevo patří mezi hořlavé materiály a s tím spojená obava, jak se s tím popere můj domeček. Po dlouhém vysvětlování, v jehož průběhu jsem se dozvěděl, že v zahraničí se dokonce ocelové skelety vysokých budov chrání ještě dřevěnými obklady proti požáru, jsem své obavy zahnal. Jistotu ve mně posílilo také zjištění, že z pohledu požární odolnosti je snažší uhasit právě dřevostavbu a samí hasiči dokáží oheň lépe zvládat.

       Tématu dřevostaveb se budu nadále věnovat nejen na základě vlastních zkušeností, ale také poznatků, zjištění a osobních zkušeností mnoha tisíců spokojených uživatelů dřevostaveb.

 

Pokračovat ve čtení