Indii by měli navštívit všichni vášniví cestovatelé. Jde o zemi, která překvapí každého – od mimořádné kuchyně až po úžasnou historii, kulturu a posvátné chrámy.

V současnosti existuje o jeden důvod navíc, abyste se vydali navštívit tuto kouzelnou zemi. Řeč je o úžasné soše orla, která oprášila jeden starodávný mýtus.

Po 10 letech tvrdé práce, se indický umělec Rajiv Anchas rozhodl zpřístupnit svou jedinečnou památku i široké veřejnosti.

Nachází se nedaleko města Kerala, Jatayu Earth Center se stalo jedním z nejnavštěvovanějších míst při toulkách v Indii. Socha je věnována hinduistickému eposu Ramayana.

Epos vypráví příběh obrovského orla Ramayana, který padl během bitvy proti Ravě, aby zachránil hinduistickou bohyni Situ.

Orel zemřel při ochraně ženské cti, a právě to je to, co tato socha symbolizuje. Muž své dílo věnoval všem, kteří mu pomohli při financování tohoto projektu, ale i těm, kteří se na něj přijdou podívat. Pro ty, kteří hledají náboženství, se přímo za komplexem nachází starý chrám.

V současnosti jde o největší ptačí sochou na světě.

 

zdroj:mysmezeny.sk
Pokračovat ve čtení