Podívejte se, co se stane s vaším tělem, když budete 15-minut denně zvedat nohy o stěnu.

3. Všechny výhody obrácené polohy bez námahy

Brzy budete vědět, že obrácené polohy tonizují a omlazují organismus, zmírňují únavu, stres z celého těla, pomáhají regulovat krevní tlak a dokonce zlepšit trávení. Nicméně, ne všichni mohou provádět obrácené držení těla, jako je Šarvángasana Salamba (stojka na lopatkách), Sirshasana (stojka na hlavě) nebo Adho Mukha Vrikshasana (stojka na rukou). Pokud budete provádět polohu „nohy na zdi“, získáte mnoho výhod obrácených pozic, stejně jako plnohodnotný odpočinek.

4. Zklidňuje nervový systém

Je to opravdu hluboká relaxační poloha. Při aktivním provádění této polohy a ve spojení s hluboko rytmickým dýcháním se vaše tělo aktivně zotaví a obnoví se zdraví. Pokud budete tuto polohu provádět pravidelně po delší dobu budete se cítit uvolněně a zdravě.

5. Pomáhá uklidnit mysl

Jak již bylo zmíněno výše, tento postoj vám může pomoci se uklidnit a odpočinout, pokud ho ovšem provádíte pravidelně. Úplná relaxace těla a zaměření se na hluboké dýchání (jste v meditativním stavu) – zklidňuje mysl a tělo má příjemnou lehkost.

Opravdu to stojí za to 😉 😉 😉

Nepřehlédněte doporučený obsah pro Vás:

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.