ODHALENO! Na rychlosti spermií vůbec nezáleží! O tom, kterou vajíčko přijme, se rozhodne samo!

Doteď jste si určitě mnozí mysleli, že nejrychlejší spermie vyhrává. Pravda je ale úplně jinde. Potvrdilo se, že celý proces oplodnění je jiný a jeho příběh nás už ve škole učili nesprávně.

Vědci potvrdili, že rychlost při vzniku embrya nemá žádnou váhu. Záleží totiž na samotném výběru vajíčka. Jedině to rozhoduje o oplodnění, rozhoduje i o tom, kterou spermií to bude. Významný profesor Scott Gillbert se tímto výzkumem dlouhodobě zabýval. Jeho výsledky jsou opravdu překvapivé.

O žádné závody spermií, jako jsme si vždy mysleli, opravdu nejde. Dokonce ani neexistuje možnost, že oplodnění proběhlo neplánovaně. Všechno totiž podléhá výběru.

Proces oplodnění ženy probíhá i několik dní. Než se spermie a vajíčko spojí, může uběhnout 4 až 5 dní. Samozřejme záleží v jakém cyklu se žena právě nachází. Největší šance na oplodnění je právě, když v ženském těle probíhá ovulace. To znamená, že vajíčko musí nejdříve dozrát a až potom může být oplodněné. Také se musí tyto buňky dostat do dělohy, a následně žena otěhotní.


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.