Nedávná studie prokázala, že ženám se spí mnohem lépe, když sdílejí lůžko se čtyřnohým miláčkem. Jejich lidští partneři a kočky je prý vyrušují.

Dr. Christy L. Hoffman, profesorka z New Yorku a její tým, se snažili prozkoumat vliv domácích mazlíčků na kvalitu lidského spánku. Z 962 dospělých žen ze Spojených států až 55 procent z nich se dělí o postel s nejméně jedním psem a 31 procent s nejméně jednou kočkou. 57 procent respondentek spí i se svým partnerem.

Doktorka Hoffman uvedla, že dospěli k těmto závěrům:

  • Ženy, které sdílejí postel se psem spí lépe a více si během spánku odpočinou. Prý je jejich čtyřnozí miláčci ruší mnohem méně než jejich partneři. Cítí se zároveň mnohem bezpečněji a komfortněji.
  • Účastnice, které spí s kočkami, nemají přerušovaný spánek, ale jeho kvalita je podle nich nižší než u účastnic, které spí se psem nebo s partnerem.
  • Majitelky psů, jdou spát a vstávají dříve než majitelky koček.

Doktorka Hoffman také uvedla, že klíčovým slovem této studie je “vnímání”. Tento výzkum je založen na vnímání vlastních pocitů jednotlivcům, konkrétně co ovlivňuje jeho spánek. Je třeba si také uvědomit, že pořízení psa nevyřeší problémy se spánkem všech lidí. Dodala také, že některé psi ve spánku chrápou.

Doktorka je odhodlána v tomto výzkumu pokračovat a rozšířit ho i na muže.

 

Zdroj:brodlay.vice.com
Pokračovat ve čtení