Nákup zázvoru není vůbec nutný: lze jej snadno pěstovat doma! Takto to děláme …

Léčivé vlastnosti zázvoru můžeme vyjmenovávat dlouhou dobu. Používá se jako protizánětlivé antimikrobiální činidlo. Je velmi užitečný pro posílení imunity a je docela účinný v boji proti virům a nachlazení.

Kořen zázvoru dokonce pomáhá s bronchiálním astmatem . Kromě toho je to skvělé koření, které přidá chuť do jakéhokoli jídla. Ale zázvor je velmi drahá potravina. Nechcete-li za ní utratit spoustu peněz, zkuste pěstovat zázvor na parapetu. Takže si budete moct užívat čerstvých a voňavých kořenů.

zázvor

Jak pěstovat zázvor:

Zázvor se doma cítí velmi dobře. Hlavní věc je mít na paměti, že vegetační období této rostliny trvá asi 8-10 měsíců.

Nejprve musíte koupit kořen zázvoru. Při nákupu věnujte pozornost stavu kořene: musí být hustý a hladký na dotek a mít živé ledviny obnovy..

Před výsadbou rostliny musí být kořen „probuzen“. Chcete-li to provést, ponořte jej do teplého roztoku slabého manganistanu draselného a držte ho tam několik hodin. Poté vložte kořen do plastového sáčku, dokud se na kořeni neobjeví „oči“, jako u brambor.


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

NÁVOD: Zvědavé myšky

Dnes si ukážeme jak uháčkovat hezké myšičky, které můžete buď darovat jako hračku pro své děti nebo  mazlíčky, ale zároveň se dají využít jako dekorace.

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.