Můj gynekolog zalomil ruce, když zjistil, co jsem provedla! Tato pravidla by se měla učit už od dětství!V minulosti se jen zřídka mluvilo o ženském těle. Menstruace a sexualita byly tabu. To vedlo k nevědomosti mnohých a žen o fungování svého těla. Mylné představy o práci ženských pohlavních orgánů, jako „vzteklina dělohy“ nebo jedovatá menstruace… Všechny tyto nesmysly byly považovány za lékařské fakta!

Naštěstí jsme už upustili od těchto absurdních mýtů. Současné ženy si zpravidla více uvědomují fungování svého těla jako jejich předchůdkyně. Problém je v tom, že ženy stále dělají chyby v hygieně pohlavních orgánů.

Gynekologové se zoufalí z zjištění, jaké chyby dělají jejich pacientky v péči o intimní oblast. Podle šokujících statistik 75 % žen alespoň jednou dostalo infekci pohlavních orgánů. Zvažte špatné hygienické návyky, které jsou škodlivé pro zdraví.

Chyby v ženské hygieně

1.Každodenné nošení intimek

Denní výtok je normální zdravý proces. Toto přírodní mazivo chrání tělo před infekcemi z vnějšího prostředí. Intim ky jsou skutečně navrženy tak, aby absorbovaly vaginální výtok, ale měly by se nosit jen na začátku a na konci menstruačního cyklu.

Intimky vytvářejí „skleníkový efekt“, a pokud je budete nosit po celý čas, zvyšuje se riziko infekce. Nezapomeňte je měnit 3-4krát denně a nepoužívejte je na noc.

2. Mokré plavky

Během léta trávíme celé dny v plavkách u vody. Pokud jsme ale celý den v mokrých plavkách, vyvolává to vznik bakterií a infekcí, nemluvě o tom, že se můžeme prochladit. Vezměte si proto sebou náhradní plavky, které po návštěvě bazénu vyměňte za suché.

3. Nošení syntetických kalhotek

Při nákupu spodního prádla mnohé z nás dívají spíše na jejich vzhled jako na materiál. Umělá vlákna škodí jemným ženským orgánům. V takovém spodním prádle se pokožka potí a je podrážděná, vytvářejí se infekce a kvasinky, což je zvláště nebezpečné pro ženy náchylné na tyto problémy.

Pamatujte si. že syntetické krajkové prádlo je vhodné pouze na požitek do postele, vychutnejte si ho a pak ho odložte.

4. Časté mytí

Naši předkové se neumývali tak často jako my, a přežili. Samozřejmě, pravidelné mytí intimních oblastí je důležité, a to zejména během menstruace. Třeba mít ale na paměti, že časté mytí vnějších genitálií není nejlepší. Hlavně ať vás ani nenapadne použít sprchový gel nebo mýdlo, které není speciálně určeno pro intimní hygienu. Pokud jste mimo domov a nemáte po ruce intimní mýdlo nebo gel, úplně vám postačí čistá voda. Koneckonců kůže na intimních místech je šikovná, nepotřebuje další prostředky.

5. Odstraňování ochlupení

Ochlupení rostoucí v této oblasti tam není jen tak náhodně – je to přirozená ochranná bariéra. takže odstranění ochlupení z intimních partií způsobuje, že jsme náchylnější k infekci. Podle studií odstraňování chloupků zvyšuje riziko pohlavně přenosných chorob.


Pokračujte ve čtení na další stránceShare on facebook
Sdílet na Facebooku


Další zajímavé články

13 tipů jak oživit francouzkou manikůru

Francouzká manikůra je zavedená klasika. Sluší nevěstám, úřednicím i studentkám. Nikoho neurazí, ale v dnešní době ani neohromí. Je prostě okoukaná. My vám nabízíme 13


Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.