Lékaři našli spojení mezi ruční prací a chemií mozku. Když pracujeme rukama jsme šťastnější.Jste člověkem, který rád myje nádobí? A co takové žehlení nebo skládání prádla? Máte rádi práci na zahradě?

Všechny tyto aktivity mají společného jmenovatele – naše ruce. Někteří vědci se domnívají, že právě to může být klíčem k tomu, abychom v hlavě nosili šťastný mozek.

“ Přišla jsem s termínem“ behaviorceuticals „, ten označuje, že když budeme pokračovat v práci s našimi rukama, začneme měnit svůj mozek tak, jako kdybychom užívali léky,“ tvrdí Kelly Lambertová, neurobiologické na univerzitě v Richmondu. Rilá, že mozek se vyvinul, aby nás odměnil za to, co děláme našimi rukami.

Z tohoto důvodu byli lékaři v 19.století zvykli předepisovat nespokojeným ženám ruční pletení, díky čemuž netrvalo dlouho, dokud se uklidnili.

Vypadá to jako banální záležitost, ale opakující se pohyby zvyšují počet určitých neurochemických látek v mozku. A pokud něco vytvoříte – klobouk nebo šál, mozek se vám za to odmění.

Lambertová říká: „Když něco děláte – kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, a to je pro váš mozek velmi lákavé.“ V současnosti je situace o něco horší, protože lidé pracují rukama stále méně a méně.


Pokračujte ve čtení na další stránceShare on facebook
Sdílet na Facebooku


Další zajímavé články


Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.