Čtěte: Jak poznat, že jste dehydratovaní a měli byste se ihned napít vody!

Mnoho z nás pije vodu, pouze když se nám to opravdu líbí. Potřeba našeho těla pro životodárnou vlhkost je však poměrně vysoká. Proto dochází k dehydrataci a s ní se objevují různá onemocnění.

Přečtěte si článek a zjistěte, zda pijete dost vody. Pokud ne, doporučujeme vám, abyste se pokusili vodu používat častěji. Můžete například aktivovat si připomenutí v telefonu nebo stáhnout speciální program, který vám řekne, že byste měli doplnit vodní bilanci.

Příznaky dehydratace:

1. Suché oči

Pokud pociťujete bolest a svědění očí, jako by z únavy, ale vy jste je nenamáhály, spíše je potřeba doplnit vodu. Kvůli jeho neustálému nedostatku slzné kanálky vysychají. Velmi často to vede k různým očním onemocněním.

2. Palpitace srdce

Když v těle není dostatek vody, krev zhoustne. V důsledku toho cirkuluje pomaleji. V tomto případě se zatížení srdce zvýší.

3. Změna množství a barvy moči

Dávejte pozor na množství a barvu moči. Pokud je barva tmavá a je jí jen velmi málo, musíte přemýšlet o zvýšení množství použité tekutiny.

4. Intenzivní žízeň

Pokud máte silnou žízeň, znamená to, že mozek vysílá aktivní signály a vyžaduje vodu.

5. Bolest kloubů

Pokud jste mladí, neměli jste žádné modřiny nebo nemoci a bolest kloubů je bolestivá, pak máte dehydrataci. Lidské chrupavkové disky se skládají z přibližně 75% vody. Pokud to nestačí, klouby se otírají o sebe. Výsledkem je bolest.


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.