9 skvělých návyků, za které vám bude vaše pokožka vděčná

Dnes se podělíme o několik jednoduchých, ale nezbytných pravidel péče o pleť, abychom získali čistou a zářivou pleť, kterou jste vždy chtěli.

Pravidelně čistěte obrazovku smartphonu pomocí speciálních čisticích ubrousků

9 Vynikající návyky, za které bude vaše pokožka vděčná

© avemario / Depositphotos.com © photostockman / Depositphotos.com

Všimli jste si někdy vyrážky na tvářích? Pokud ano, buďte opatrní s vaším mobilním telefonem, protože to může být příčinou svědění, zarudnutí nebo otoku v blízkosti tváří. Nedávný výzkum ukázal, že obrazovka vašeho zařízení může být pokryta 10krát více bakteriemi než záchodové prkénko. Chcete-li zabránit tomu, aby se všechny tyto zárodky dostaly na vaši tvář a šířily se kolem, je pravidlem čistit obrazovku smartphonu speciálními čisticími ubrousky.

Pravidelně si umyjte štětce na líčení

9 Vynikající návyky, za které bude vaše pokožka vděčná

© makosmi / Depositphotos.com © tokopedia.com

Pokud jsou make-upové štětce používány nesprávně, mohou způsobit akné, alergie a další kožní problémy. To je důvod, proč mytí kartáčů, houbiček  a dalších make-upových nástrojů by mělo být běžnou součástí vaší kosmetické rutiny. K tomuto účelu můžete použít běžné dezinfekční a antibakteriální čisticí utěrky. Pokud však chcete make-up štětce důkladně vyčistit, nejlepší je použít jemné mycí kapaliny, jako je šampon nebo čisticí prostředek na měkkou pěnu.

Sledujte svůj jídelníček

9 Vynikající návyky, za které bude vaše pokožka vděčná

© belchonock / depositphotos.com © rafalstachura / Depositphotos.com

Cukr a tučná jídla jsou nepřátelé zdravé kůže. Každý to ví. Z nějakého důvodu však lidé často zapomínají, že dodržování přísné stravy je také škodlivé. Některá přísná omezení potravin, jako jsou nyní populární diety, mohou vést k suché, pomačkané a unavené pokožce. Nezapomeňte na to a ujistěte se, že vaše strava je vyvážená se spoustou nezbytných vitamínů a minerálů.

Nepoužívejte nadměrné čištění obličeje

9 Vynikající návyky, za které bude vaše pokožka vděčná

© pressmaster / depositphotos.com © markin / Depositphtos.com

Abrazivní obličejové peelingy způsobují, že se vaše pokožka cítí svěží, čistá, hladká a bez nečistot a černých teček. Přílišné čištění však může způsobit zánět. Pokud má vaše pokožka tendenci být suchá a vyvine se akné, použití drhnutí pouze zhorší stav. Nahraďte je měkkým peelingovým krémem. Lidé s mastnou pokožkou by však měli drhnout pouze jednou týdně.


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.