20+ Kultovních rolí, které téměř hráli jiní herci. Umíte si je v rolích představit?Stejně jako historie, Hollywood nemá rád hypotetické situace. Poté, co se dozvíte určitá fakta, však může být obtížné zastavit se od myšlenky „co-kdyby“. Jak by například vypadal Matrix, kdyby Neova role byla napsána pro Sandru Bullock? Nebo jak by Brumbál vypadal, kdyby ho hrál Ian McKellen? Věřte tomu nebo ne, tyto věci měly docela vysokou šanci, že se stanou skutečností.

Podívali jsme se  za závěsy filmového světa a zjistil, kteří herci měli hrát klasické, milované role, ale z nějakého důvodu odmítli, nebo je nedostali.

Tvůrci byli připraveni přepsat Neovu roli z Matrix pro Sandru Bullock

MediaPunch | WarnerBros
  • Hrál: Keanu Reeves

V jednom ze svých rozhovorů producent Lorenzo di Bonaventura uvedl, že v počátečních stádiích pro výrobu The Matrix se Neo téměř stal ženou. Zatímco se snažili najít tu pravou celebritu, zvažovali pro hlavní roli Sandru Bullock a dokonce jí byla role nabídnuta. „Poslali jsme jí scénář, abychom zjistili, zda se o roli zajímá. A pokud by se zajímala, zkusili bychom změnu scénáře“ dodal. Bullock se však trilogie nezúčastnila a tak nejspíš známe její odpověď.

Uma Thurman odmítla nabídku hrát Éowyn ve filmu Pán prstenů

© Marechal Aurore/ABACA/EAST NEWS © The Lord of the Rings / New Line Cinema
  • Hrála: Miranda Otto

Během diskuse v pořadu late-night talk show se Uma Thurman, hvězda mnoha filmů Quentina Tarantina, přiznala, že jí byla nabídnuta role Éowyn ve filmu Pán prstenů, ale nabídku odmítla. „Považuji to za jedno z nejhorších rozhodnutí, jaké jsem kdy udělala“ dodala.

Scarlett Johansson měla konkurz na roli Fantine ve filmu Les Misérables

© Photoshot/REPORTER © Les Misérables / Universal Pictures
  • Hrála: Anne Hathaway

Černá vdova, Scarlett Johansson, chtěla hrát roli Fantine ve filmové adaptaci muzikálu podle románu Victora Huga. Šla na konkurz, ale onemocněla laryngitidou, která ji odstranila ze seznamu kandidátů na roli. „Když se podívám na ten film teď, není možné, abych kdy dosáhla stejného výkonu jako Anne Hathaway,“ řekla herečka. „Bylo to perfektní a myslím, že ta role jí byla souzena“.

Bradley Cooper snil o získání role Green Lantern, ale neuspěl

© Rich Fury/Invision/AP/East News © Green Lantern / Warner Bros.
  • Hrál: Ryan Reynolds

Herec přiznal, že z nějakého důvodu se při konkurzu rozhodl  mluvit hlasem Batmana : „Nasadil jsem si masku a režisér řekl:„ Dobře Bradley, buď uvolněný a promluv. “A já řekl „Jasný mám to“ tak jsem promluvil tím hlubokým Batmanovských hlasem „Poslouchej, Sally, budeme muset vzít tvou rodinu pryč, pokud mě nebudeš poslouchat!“ „Takže není divu, že to byl Reynolds kdo nakonec roli dostal“ dodal se smíchem.

Zpočátku to byl Tom Cruise, kdo měl být hlavní postavou ve filmu Salt

©Christian Ort/face to face fot. Face to Face/REPORTER © Salt / Sony Pictures
  • Hrála: Angelina Jolie

Jméno Cruiseovy postavy bylo Edwin A. Salt. Herec však tuto roli odmítl, protože se již účastnil dalších projektů. Později roli získala Angelina Jolie a scénář byl změněn pro její postavu, Evelyn Salt.

Halle Berry se mohla zahrát v Homeland, hlavní špionážní sérii desetiletí

© Willy Sanjuan/Invision/AP/East News © Homeland / Showtime
  • Hrála: Claire Danes

Zpočátku pro roli Carrie Mathisonové zvažovalo studio Showtime Oscarovou herečku Halle Berry. Nakonec se však rozhodli pro mladší Claire Danes, která právě získala spoustu ocenění za svou roli ve filmu Temple Grandin.


Pokračujte ve čtení na další stránceShare on facebook
Sdílet na Facebooku


Další zajímavé články


Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.