6. kapusta


Konzumace této zeleniny pomáhá odstraňovat z těla radionuklidy, toxiny a špatný cholesterol. Organické kyseliny obsažené v kapustě zlepšují gastrointestinální trakt a ničí nebezpečné patogeny ve střevě. Velmi vzácný vitamín U přispívá k celkové detoxikaci organismu.

7. červená řepa


Vynikající čistící a omlazující zelenina. Řepa je bohatá na důležité minerály a vitamíny a také organické kyseliny. Tak například, betain, který se v řepě nachází, stimuluje čistící funkce jater. Červená řepa mj zrychluje peristaltiku střev a normalizuje střevní mikroflóru.

8. česnek


Obsahuje alicin, který pomáhá eliminovat toxiny a podporuje normální stav bílých krvinek. Čistí nejen celý dýchací systém, ale i krev. Jeho méně známá vlastnost: pomáhá odstraňovat nikotin z těla, měli byste si ho tedy přidat do jídelníčku i tehdy, když se snažíte přestat kouřit.

9. brusinky


Brusinky jsou dokonalým čističem těla od patologických mikrobů. Pomáhají čistit močové cesty, ledviny a chrání před rakovinou. Jsou skvělou alternativou k prevencí krevních sraženin.

10. brokolicové klíčky


Samozřejmě, pokud nemáte na výběr, můžete konzumovat i obyčejnou brokolici, avšak v klíčcích je koncentrace živin (zápasících se srdečními chorobami, rakovinou a stimulací produkce enzymů) mnohokrát vyšší. Pokračovat ve čtení