13 psychologických triků, které vám pomohou vyrovnat se s úzkostí. Všechny se naučíte za jeden den

Záchvaty úzkosti jsou nejběžnějším a najpodceňovanejším duševním onemocněním. Miliony lidí trpí úzkostí, ale ti, kteří se s ní ještě nesetkali, si nedokáží představit, co to je.

Statistiky uvádějí, že jen v USA existuje asi 40 milionů dospělých s poruchami úzkosti. Tyto poruchy se projevují v různých formách – neexistují dvě stejné. Pokud jste se s nimi již setkali, víte jaké to je.

Psychologové naštěstí vyvinuli šikovné tipy, které mohou lidský mozek přelstít a zabránit tak vzniku stresové laviny.

Přečtěte si následujících 13 způsobů jak na to:

 

  • Zapisujte si své pocity – Ano, napište to. To, zda si tyto zápisky uchovávat, je už jen na vás. Můžete je spálit, udělat si z nich deník, no hlavní věcí je vylít si své emoce na papír.
  • Prožijte volný čas s domácím mazlíčkem – Budete překvapeni, jak užitečné je trávit čas s vašimi mazlíčky. Začnete se cítit uvolněnější a milování. Spojení mezi domácím mazlíčkem a jeho pánem je neuvěřitelně silné.
  • Smějte se – Smích je skvělý způsob, jak nechat ze sebe vyloučit to, co se nahromadilo v naší duši. Možná to vypadá divně, ale opravdu to funguje! Zkuste to!
  • Mluvte o sobě v dobrém – Pokud o sobě mluvíte samé negativní věci, věřte, že se nemůžete cítit dobře. Chcete mít méně starostí? Vybudujte si k sobě pozitivní přístup. Pomáhá to v různých situacích.
  • Vědomě dýchejte – Když začnete ztrácet náladu, upřete pozornost na své dýchání. Dýchejte zhluboka a dovolte svému dechu aby vás uklidnil.
  • Meditujte – Odpočiňte si prostřednictvím meditace. Umožní vám to přijít na hezčí myšlenky a zrelaxovat nejen tělo, ale i vašeho ducha. Díky tomu začnete vidět věci iz jiného úhlu.
  • Pozorujte, ale neodsuzujte – Sledujte své vlastní myšlenky a vše ostatní, aniž jste to analyzovali a odsuzovali. Čím více odsuzujeme, tím více škody si způsobujeme. Musíte se přece rozveselit, a ne upadat do deprese.

 


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.