10 věcí, které PSŮM VADÍ a přesto je děláme! Vyvarujte se toho.

Pes je pro člověka nejlepším přítelem již od pravěku. Pro malé děti je to jako jedna velká chlupatá hračka, ale jinak je to i nedílná součást rodiny. Co je však dobré si uvědomit, je to, že ne vše, co se vašemu mazlíčkovi děje, se mu musí nutně líbit. Pojďme se podívat na seznam deseti věcí, které se psům spíš nelíbí.

1. Dotýkání se obličejem

Obvykle psi spojují jakoukoliv aktivitu shora jako znamení hrozby. Všimli jste si například, že by váš čtyřnohý mazlíček v tomto okamžiku začal couvat a odvracet se? Pokud ano, přestaňte to dělat. Vadí mu to a navíc se může začít bránit a kousat.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

2. Rychlé procházky

Kromě svého hlavního cíle – zbavit se potřeby, chtějí psi prozkoumávat svět kolem sebe a seznámit se s ním a i jeho obyvateli. Proto to nejhorší, co můžete psovi udělat je, vzít je ven jen na 5 minut.

Zdroj : adme.ru

3. Žádný výcvik

Dokonce i my lidé potřebujeme jakýsi seznam pravidel, podle kterého se máme chovat, aby nenastal chaos. I my musíme být naučení na jistý systém a tak to chodí i u zvířat.

Zdroj : adme.ru

4. Křik během trestu

Samozřejmě se stává, že vám ujedou nervy a zlověstné ticho vašemu mazlíčkovi nevynadá za vás. Pokud ale používáte křik i během tréninku, může si tyto 2 akce zaměnit. Proto při trestu používejte přísný hlas.

Zdroj : adme.ru

5. Oblékání

To nejhorší, co můžete svému psovi udělat, je obléct jej. Ať už je teplo nebo zima, pes má nějakou svoji vnitřní teplotu, kterou díky okolí umí regulovat. Když jej oblečete, může se klidně i přehřát.

Zdroj : adme.ru

 


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.