10 úžasných výhod, které přináší citron! Tohle by měl znát každý!

Ženy v domácnosti často používají citrony, aby jejich pokrmům poskytly jedinečnou chuť. Čistotu také spojujeme s vůní tohoto citrusu. Ne nadarmo se do různých detergentů přidávají citronové příchutě.

Citrón ale může nejen ochutnat naše pokrmy a dát jim svěží vůni, má také mnoho užitečných vlastností. Toto ovoce pomáhá zbavit se mnoha nemocí …

Výhody citronu:

1. Léčba respiračních onemocnění

U astmatu, nachlazení a alergií většina lékařů doporučuje vdechování přírodní citronové vůně. Díky svým protizánětlivým vlastnostem citron zmírňuje příznaky nachlazení. Je schopen zmírnit zánět, otevřít dýchací cesty. Chcete-li v místnosti snáze dýchat, nakrájejte citron na 4 části a umístěte je do rohů místnosti. Pro silnější vůni uvařte vodu a vymačkejte do ní citronovou šťávu. Poté umístěte nádobu se směsí vedle sebe a jen vdechněte aroma.

2. Změkčení kůže loktů a kolen

Aby vaše lokty a kolena byly měkké a hladké, použijte citron. Citronovou šťávu smíchejte s trochou vody a navlhčete drsnou pokožku. Nechejte směs 10 minut. Poté opláchněte čistou vodou. Kůže bude jako od dítěte.

3. Eliminuje špatný dech

Pokud máte špatný dech, vypláchněte ústa vodou a několika kapkami citronové šťávy místo žvýkačky. Takže si můžete rychle osvěžit dech.

4. Boj proti špatné náladě a nízké koncentraci

Již dlouho se ukázalo, že vůně citronu snižuje stres, bojuje proti špatné náladě a také zlepšuje koncentraci. Nezapomeňte použít citron jako prostředek k aromaterapii.

citronová fotografie

5. Zbavte se bolesti hlavy

Několik kapek citronové šťávy v kávě a bude v pořádku mírná bolest hlavy.


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.