10 důvodů proč trpíte věčnou únavou. Změňte své zvyky ve prospěch vaší síly!

Znáte pocit vyčerpávající únavy, jako by někdo tiše přišel a pil od vás veškerou vaši vitalitu? Už jsi vzhůru ale stále  unavený? Dokonce ani o víkendu vás pocit úplného vyčerpání neopustí? Bohužel, tento chronický únavový syndrom je známý mnoha lidem. Ale takhle už dál nemůžeš žít!

„Tak jednoduché!“ shromáždili pro vás všechny nejhorší návyky, díky nimž se cítíte unavení. Přečtěte si pozorně a zjistěte, co vám odebírá energii. Zlepšete svůj život!

Jak se zbavit neustálého pocitu únavy

1. Nepijete dost vody.

Když vaše tělo dostane méně tekutin, než potřebuje pro normální práci, krev zhoustne. Z tohoto důvodu je srdce nuceno věnovat více úsilí pumpování krve a pracuje méně intenzivně. Výsledkem je zpomalení oběhu kyslíku v těle a únava se promění ve vášeho věčného společníka. Pijte vodu!

dívka a chlap pít vodu

2. Máte málo železa.

Nedostatek železa způsobuje, že člověk je slabý, neschopný se soustředit, bolestivý. Chcete-li zvýšit vaši bdělost a vyhnout se anémii, přidejte do své stravy tofu, fazole, zelenou listovou zeleninu, ořechy a arašídové máslo, řepu, granátová jablka a játra.

jídlo

3. Jste vášnivý perfekcionista.

Přijměte, že jsme všichni nedokonalí. Nebudete skákat nad hlavu a pokud trávíte více času prací, než je požadováno, nemá to vliv na jeho kvalitu. Pokud máte sklon zpracovávat a namáhat se nejmenší maličkosti v práci – stanovte si pevný harmonogram, ve kterém bude harmonicky kombinován odpočinek a práce. Výsledek vás potěší.

4. Přeceňujete význam některých událostí.

Přestaňte se zabývat negativnímy zážitky! Pokud očekáváte to nejhorší neustále, vaše tělo zažije hrozný stres. Uvolněte se, nechte se rozptylovat, relaxujte ve všech směrech. Spoustu sil můžete dát správným směrem.

5. Nesnídáte.

Snídaně je nejdůležitější jídlo, které vás nabíjí energií po celý den. Pokud vynecháte snídani, váš metabolismus se zpomalí, což výrazně ovlivní vaši pohodu. Jezte složité sacharidy k snídani – například různé cereálie, a budete zdravější a zábavnější!

káva a croissanty


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.