10 dobrých důvodů, proč vás přesvědčit, abyste nevyhodili kávu. Č. 7 – úplné překvapení!

Každý rok se na planetě vyrábí 20 milionů tun kávy! To stačí pro všechny milovníky tohoto aromatického nápoje … Nakonec je vypitá káva v koši. Je to proto, že málokdo ví, jak používat kávové sedliny v každodenním životě.

Seznamte se se skrytými vlastnostmi této cenné látky, lze ji použít pro různé potřeby. Tyto tipy pro vás budou skutečným překvapením!

káva

Jak využít kávový základ:

1. Hnojivo pro vaše oblíbené rostliny

Kávová zrna jsou dobrým hnojivem. Země nasycuje Zemi užitečnými látkami. Tímto nástrojem můžete hnojit nejen pokojové rostliny, ale také půdu v ​​zahradě.  Bezpodmínečný přínos pro půdu!

hnojivo

2. Absorpce zápachu

Přidejte do popelníku kávovou sedlinu – to je nápad! Vůně kouře okamžitě zmizí. Káva také dokonale pohlcuje všechny pachy v lednici a kuchyňských skříních. Chcete-li se vyhnout plísním na pouzdru, před použitím je osvěžte.

popelník

3. Silné barvivo

Každý ví, jak dobře káva obarví látku: rozlitím několika kapek na bílou košili hned ucítíte beznadějnost situace. Ale tuto vlastnost lze použít i jako výhodu. Například kávovou sedlinou obarvete velikonoční vejce.

4. Odstraňování škrábanců z dřevěného nábytku

Extrakt z tmavé kávy zamaskuje škrábance na nábytku s úspěchem. Naneste navlhčený hadřík na vatový tampon a povrch dobře otřete. Výsledek vás potěší!

stůl

5. Životní tip pro ty, kteří mají krb

Mokré káva tě zachrání před rozptýleným popelem.Usilovně váže popel a nedovoluje mu odletět. Kromě toho, když dřevo shoří, vůně kouře bude tlumena aroma kávy.

oheň


Pokračujte ve čtení na další stránce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

VIDEONÁVOD: Háčkovaná klíčenka

Velice povedený a jednoduchý návod, podle kterého si můžete uháčkovat roztomilou klíčenku a věnovat ji například jako dárek. Pokud se Vám líbí, pak není nic

NÁVOD: Zvědavé myšky

Dnes si ukážeme jak uháčkovat hezké myšičky, které můžete buď darovat jako hračku pro své děti nebo  mazlíčky, ale zároveň se dají využít jako dekorace.

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnazší použití webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.